fórum spotrebiteľa

Nový príspevok


*Text:


Položky označené hviezdičkou sú povinné

od: Izidor Mikus
dátum: 9.12.2014, 9:53

Je možné spolu so Seroxatom na liečenie panickej poruche užívať L tryptofan?

od: ZENOVA Labs
dátum: 16.12.2014, 7:46

Dobrý deň, Seroxat patrí do liekopisnej skupiny Selektívne inhibítory spätného vychytávania sérotonínu a základná aminokyselina L-tryptofán sa v tele premieňa na sérotonín, odporúčam Vám užívanie doplnkového tryptofánu konzultovať s ošetrujúcim lekárom. L-tryptofán je možné použiť aj formou postupného vysadenia lieku. Nespornou výhodou je, že na tryptofáne nevzniká závislosť a nemá nežiadúce účinky. To znamená, že po čase je možné nahradiť seroxat, l-tryptofánom a ten následne postupne vysadiť. Tento postup nie je možné realizovať bez spolupráce Vášho ošetrujúceho lekára. S pozdravom, Brainway.

od: Jadranka Havličková
dátum: 5.12.2014, 14:26

Dobrý deň,chcem sa spýtať, či môžem s uživanim trittica uživať melatonin.

od: ZENOVA Labs
dátum: 6.12.2014, 9:43

Dobrý deň, keďže nepoznáme váš celkový zdravotný stav poraďte sa o užívaní melatonínu s lekárom. Melatonín je hormón, ktorý sa za normálnych okolnosti produkovaný v mozgu. Najviac v noci. Z toho dôvodu užívanie doplnkového melatonínu vo forme výživového doplnku je odporúčané v prípade ak sa melatonín netvorí v dostatočnom množstve. Produkcia tohto hormónu so stúpajúcim vekom pomaly a postupne klesá. S pozdravom, Brainway

od: Barbara
dátum: 2.12.2014, 17:55

Dobrý deň, začala som užívať L tryptofan a chcela by som sa opýtať za aký čas začína účinkovať a dostaví sa zlepšenie stavu. Trpím uzkostou a hlavne k tomu patriacimi fyzickými prejavmi nedostatku serotoninu ako je bolesť hlavy, slabosť a bolesti celého tela.Ďakujem

od: ZENOVA Labs
dátum: 3.12.2014, 14:45

Dobrý deň, L-tryptofán sa vstrebáva a spracováva v krátkom čase o požití. Ak sa užíva aj s jedlom, môžu jeho spracovanie ovplyvňovať iné aminokyseliny v strave. Vyskúšajte užívanie L-tryptofánu 10 až 15 minút pred jedlom, prípadne druhú dávku užite večer pred spaním. Účinnosť L-tryptofánu môžete podporiť súčasným užívaním vitamínov B3 a B6. S pozdravom, Brainway Inc.

od: Dáša
dátum: 13.11.2014, 17:52

Dobrý deň,chcela by som sa spýtať, čo Vás viedlo k zdraženiu Serrapeptázy o 100% ? Kupovala som ju asi 5 x, za polovičnú cenu, v utorok som zažila šok, keď mi v lekárni zahlásili novú cenu, myslela som, že ma chce obrať lekáreň, ale mýlila som sa. Priznám sa, robím s ľudmi istej nemenovanej spoločnosti, kde som sa chystala uvedený výrobok predstaviť a podporiť jeho predaj, zvlášť, keď som ho sama vyskúšala, ale verte, že to neurobím. Škoda.

od: ZENOVA Labs
dátum: 14.11.2014, 9:21

Dobrý deň, ak sme sa už raz v spoločnosti rozhodli dodržať kvalitu produktu a v prípade Serrapeptázy aj množstvo medzinárodných jednotiek na pôvodnej úrovni 400.000 I.U. musí cena produktu reflektovať vstupné, tzn. nákupné ceny jednotlivých častí, ktoré tvoria celkovú cenu produktu. Aj my s vami zdieľame podobný pocit. S pozdravom, Brainway.

od: Aneta
dátum: 4.11.2014, 6:44

Dobry den. Može sa popri L-tryptofane uživat napr. Sedativ pc homeopatikum. Ked potrebujem viac skludnit. Dakujem Tryptofan uzivam večer 1 kapsulu

od: ZENOVA Labs
dátum: 10.11.2014, 10:59

Dobrý deň, uvedené homeopatikum môžete užívať s výživovým doplnkom L-tryptofan. Odporúčaná denná dávka pre L-tryptofan sú 3 kapsule na deň. S pozdravom, Brainway Inc.

od: Juraj
dátum: 1.11.2014, 18:35

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, ak začnem užívať piracetam s lecitínom po akej dlhej dobe sa dostavia účinky ?

od: ZENOVA Labs
dátum: 10.11.2014, 10:32

Dobrý deň, piracetam účinkuje ihneď po podaní, rovnako aj lecitín. Celkové zlepšenie je dlhodobý proces spojený s vynaloženým úsilím pri trénovaní mozgu. Uvedené látky v kombinácii s vitamínmi radu B napomôžu zlepšeniu koncentrácie a zvýšeniu výkonu. Avšak samotný efekt nastane až v tedy, keď sa začne s tréningom. Efekt môže byť pozorovateľný po 3 až 4 týždňoch. Mozog je ako sval, pokiaľ sa netrénuje ochabne. V prípade vyššie veku je vhodným doplnkom výživový doplnok Brahmi. S pozdravom, Brainway Inc.

od: Hana
dátum: 17.09.2014, 7:30

Dobry deň. Prosím Vas, čo by ste poradili na tetaniu. Ďakujem

od: ZENOVA Labs
dátum: 30.09.2014, 21:58

Dobrý deň, príčinou tetanie je nedostatok voľného vápnika v krvi v dôsledku nedostatočnej sekrécie parathormónu z prištítnych teliesok. Účinna liečba tetánie je podávať vápnik a horčík injekčne do žili. Problém taktiež rieši užívanie vápnika a horčíka vo výživových doplnkoch, ale často menej efektívne. Podstatnú časť príjmu vápnika je možné lepšie zaistiť z mliečnych výrobkov, pri horčíku je naopak vhodnejší výživový doplnok. S pozdravom, Brainway.

od: Anna
dátum: 28.08.2014, 17:18

Co by ste poradili na sustredenie a ukludnenie pri soferovani. Pred tym to bolo v poriadku a teraz znervoznie Zacne sa mu rozptylovat pozornost, akoby dostal blok predchadzala tomu mala kolizia nic vazne. Je nieco prirodne

od: ZENOVA Labs
dátum: 26.09.2014, 13:43

Dobrý deň na zvýšenie sústredenia je vhodné použiť Brahmi, používa sa ako mozgové nootropikum. Na ukľudnenie je vhodné použiť L-tryptofan, ktorý nezmení reakčnú dobu, ani inak neovplyvní vodičové vlastnosti. S pozdravom, Brainway Inc.

od: Alena Spisakova
dátum: 26.08.2014, 21:03

Dobry den!Mam problemy so s pankom viete mi poradit nieco prirodne je to moj dlhodoby problem.Dakujem.Alena

od: ZENOVA Labs
dátum: 27.08.2014, 15:25

Dobrý deň, skúste užívať Melatonín 3 mg. Je to prirozdený hormón, ktorý naše telo dobre pozná a riadi spánok. My máme v ponuke L-tryptofan, z ktorého časť sa pri spracovaní v tele použije na tvorbu melatonínu. S pozdravom, ZENOVA Labs.

od: Anna
dátum: 18.08.2014, 9:11

Dobry den. Mam na Vas otazky. Ako dlho mozem uzivat L tryptofan? Beriem ho uz niekolko mesiacov. Neskodia tie tobolky v ktorych je? Citala som, ze moze sposobit rakovinu. A nemoze sa clovek s nim predavkovat ked ho pouziva aj v strave? Dakujem za skoru odpoved.

od: ZENOVA Labs
dátum: 22.08.2014, 11:31

Dobrý deň, L-tryptofan môžete užívať dlhodobo a bez prerušenia. Kapsule sú vyrobené z potravinárskej želatíny. L-tryptofan ani želatína nespôsobujú ani nepodporujú rakovinu. Článok, ktorý ste čítali je mýtus, ktorý sa šíri už niekoľko rokov a vznikol v čase keď v Japonsku v 60 rokoch vyrobili dávku L-tryptofánu nesprávnym spôsobom. L-tryptofán, ktorý používame my je vyrobený v Nemecku. Práve naopak, užívanie L-tryptofánu napomáha prevencii pred vznikom rakoviny. Bezpečná a aj terapeutická dávka sa pohybuje napríklad aj na 10-tich kapsulách podávaných pacientovi. S pozdravom, ZENOVA Labs.(c) Copyright 2007, ZENOVA Labs, s. r. o., Pezinská 47, 90021 Svätý Jur
Technológia a dizajn: Netto SK